Kirkkoneuvosto 2019-2020

 

Tölli Tuomas, kirkkoherra, puheenjohtaja
Postiosoite: Kirkkopuistokatu 11, 94100 Kemi
Puhelinnumero: 040 353 1038
Sähköpostiosoite: tuomas.tolli@evl.fi

Alamommo Jaakko
Postisoite: Karikatu 10 B 3, 94830 Kemi
Puhelinnumero: 040 069 6934
Sähköpostiosoite: jaakko.alamommo@kemi.fi

Alapalosaari Sirpa
Postisoite: Lammentie 10, 94830 Kemi
Puhelinnumero: 044 244 7491
Sähköpostiosoite: sirpa.alapalosaari@gmail.com

Haapa Raija
Puhelinnumero: 040 546 4012
Sähköpostiosoite: raija.haapa@gmail.com

Happonen Osmo
Postisoite: Kontulankatu 5 A, 94200 Kemi
Puhelinnumero: 050 074 8993
Sähköpostiosoite: osmohapponen2@gmail.com

Juntunen Jouko, varapuheenjohtaja
Puhelinnumero: 040 069 1371
Sähköpostiosoite: jouko.juntunen@kemi.fi

Koivulehto Mikko
Postisoite: Valtakatu 36 B 6, 94100 Kemi
Puhelinnumero: 040 534 6719
Sähköpostiosoite: mikko.koivulehto@gmail.com

Liiten Kaisu

Moisanen Sari

Muranen Matti
Postisoite: Peurankatu 12 B 18, 94720 Kemi
Puhelinnumero: 040 747 3951
Sähköpostiosoite: matti.muranen1@gmail.com

Nevala Marjo


 

Esittelijänä kirkkoherran lisäksi toimii talousjohtaja. Kirkkoneuvoston sihteeri on taloussihteeri.

taloussihteeri

Kirkkoneuvoston ja -valtuuston sihteeri