Kirkkovaltuusto 2019-2022

 

Taanila Hanna-Kaisa, puheenjohtaja
Postiosoite: Pohjoisrantakatu 22 A 6, 94100 Kemi
Puhelinnumero: 040 533 4995
Sähköpostiosoite: hanna-kaisa.taanila@edukemi.fi

Alamommo Jaakko
Postiosoite: Karikatu 10 B 3, 94830 Kemi
Puhelinnumero: 040 069 6934
Sähköpostiosoite: jaakko.alamommo@kemi.fi

Alapalosaari Sirpa
Postiosoite: Lammentie 10, 94830 Kemi
Puhelinnumero: 044 244 7491
Sähköpostiosoite: sirpa.alapalosaari@gmail.com

Alasaarela Miia
Postiosoite: Heikinkuja 3, 94100 Kemi
Puhelinnumero: 04 0 539 8120
Sähköpostiosoite: miia.alasaarela@gmail.com

Alm Anna

Haapa Raija
Puhelinnumero: 040 546 4012
Sähköpostiosoite: raija.haapa@gmail.com

Happonen Osmo
Postiosoite: Kontulankatu 5 A, 94200 Kemi
Puhelinnumero: 050 074 8993
Sähköpostiosoite: osmohapponen2@gmail.com

Hautaniemi-Lehtisalo Pirkko
Postiosoite: Keskikatu 17, 94600 Kemi
Puhelinnumero: 050 535 5792
Sähköpostiosoite: pirkko.hautaniemi@gmail.com

Heinonen Elina
Puhelinnumero: 040 712 1442

Holopainen Raimo
Postiosoite: Ritvalankatu 8, 94200 Kemi
Puhelinnumero: 040 016 9930
Sähköpostiosoite: raimo.holopainen@kemi.fi

Iisakka Elina
Sähköpostiosoite: elina.iisakka@luukku.com

Juntunen Jouko
Puhelinnumero: 040 069 1371
Sähköpostiosoite: jouko.juntunen@kemi.fi

Kemppainen Eine, varapuheenjohtaja
Postiosoite: Kalkkinokantie 29 B 7, 94720 Kemi
Puhelinnumero: 040 537 6392
Sähköpostiosoite: einekempp@gmail.com

Klemettinen Susanna
Sähköpostiosoite: sonsu@jippii.fi

Koivulehto Mikko
Postiosoite: Valtakatu 36 B 6, 94100 Kemi
Puhelinnumero: 040 534 6719
Sähköpostiosoite: mikko.koivulehto@gmail.com

Kunnari Jukka
Postiosoite: Sofiankatu 26, 94100 Kemi
Puhelinnumero: 040 568 6516
Sähköpostiosoite: jukkakunnari@hotmail.com

Kunnari Veikko
Postiosoite: Särmääjänkatu 2 J 68, 94200 Kemi
Puhelinnumero: 040 818 7295
Sähköpostiosoite: veikko.kunnari@hotmail.com

Leskio Pirkko
Postiosoite: Kirkkopuistokatu 8, 94100 Kemi
Puhelinnumero: 040 069 4108
Sähköpostiosoite: pirkko.leskio@gmail.com

Liiten Kaisu

Lohi Reijo
Postiosoite: Vanhakatu 3 B 9, 94100 Kemi
Puhelinnumero: 040 055 3276
Sähköpostiosoite: reijo.lohi@hotmail.fi

Moisanen Sari
Puhelinnumero: 040 820 9584
Sähköpostiosoite: sari.moisanen@gmail.com

Muranen Matti
Postiosoite: Peurankatu 12 B 18, 94720 Kemi
Puhelinnumero: 040 747 3951
Sähköpostiosoite: matti.muranen1@gmail.com

Nevala Marjo
Puhelinnumero: 040 564 6451
Sähköpostiosoite: marjo@nevala.com

Pehkonen Pirkko
Postiosoite: Meripuistokatu 15 A 9, 94100 Kemi
Puhelinnumero: 050 564 3760
Sähköpostiosoite: pirkko.pehkonen@kemi.fi

Pudas Markku
Postiosoite: Sivakankatu 40, 94600 Kemi
Puhelinnumero: 050 598 8084
Sähköpostiosoite: pudas.markku@gmail.com

Puro Juha
Postiosoite: Ruonalankatu 20, 94700 Kemi
Puhelinnumero: 040 510 3218
Sähköpostiosoite: juha.puro@hotmail.com

Ranta Raili
Postiosoite: Rytikatu 8 A 23, 94830 Kemi
Puhelinnumero: 040 582 9546

Kirkkovaltuuston sihteeri

taloussihteeri

Kirkkoneuvoston ja -valtuuston sihteeri